iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kohtutäitur võib tulumaksurahale käpa peale panna

Kohtutäitur võib tulumaksurahale käpa peale panna

Rubriik: Päevaleht

Dannar Leitmaa kirjutab Eesti Päevalehes, et mullu mais kiiruse ületamise eest 500 krooni trahvi saanud Maiet (nimi muudetud – toim) tabas maksuametist tulu­maksutagastust saades halb üllatus, kui kohtutäitur Mati Roodes oli sealt kinni pidanud 2300 krooni.

Maie sai trahvi eelmise aasta mais, kuid läks seejärel suvepuhkusele ning avastas naastes postkastist kohtutäituri trahvi tasumist nõudva kirja. „Maksin trahvi politseis ära, kuid kohtutäiturile jäi summa õhku,” selgitas Maie. „Ühtegi teadet seejärel ei tulnud. Muidu arestivad nad ju pangaarve, ent seekord ei juhtunud midagi.” Probleem oli juba unustatud, kuni tuli aeg tagasi saada tulumaksu deklaratsiooni täitmise järel maksutagastus.

„Viivis oli muudkui kasvanud ja ühtegi teadet ei olnud enam tulnud,” sõnas Maie. „Täitur põhjendas olukorda, et ma olen riigile võlgu ja ma ei täida oma ülesandeid ning ei uuri oma dokumentatsiooni.” Maiet häirib kõige enam see, et üle poole aasta oleks täituril olnud võimalik pangaarvelt, kuhu laekus igal kuul naise palk, endale võlgu jäänud summa arestida, kuid selle asemel oodati viivise kogunemist ja maksutagastust. Lisaks polevat kättesaadav olnud ka kohtutäitur ise, Maie sai suhelda ainult täituri sekretäriga. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/462269Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus