iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Klistiir, hiniin ja märjad linad

Klistiir, hiniin ja märjad linad

Rubriik: Päevaleht

Marek Strandberg, Riigikogu liige (Erakond Eestimaa Rohelised) kirjutab Eesti Päevalehes, et kui uskuda Jaroslav Hašeki kirjapandut vahva sõduri Švejki lugudes, oli simulantide väljaselgitamiseks Esimese maailmasõja ajal parimaks lahenduseks klistiiri, hiniini ja märgade linade kombinatsioon.

Mitte linad eraldi või ainult klistiir või siis ainult hiniin, vaid kõik koos. Valitsus üritab majandussimulante ja -hädasid ravida vaid ühe ravimeetodiga. Jutt on energiasektoris üheainsa energiaaktsiisi kehtestamisest. See lahendus peaks valitsuse ettekujutuse kohaselt lahendama mitu probleemi energiasektoris, aga pakkuma ka kaitset inflatsiooni vastu.

Vaadakem asja laiemalt. Maksumehhanismid muudavad majanduslikku käitumist. Ühekülgsed maksumehhanismid muudavad paratamatult ka majandust ühekülgseks. Kava asendada energiatootjate süsihappegaasimaksud energia aktsiisimaksuga põhjustab nii ühekülgsust kui ka inflatsiooniriski.

Meie praeguste arusaamade kohaselt pole oluline mitte ainult piirata tarbimist (seda rolli täidab arusaadavalt energiaaktsiis), vaid osutada ka asjaolule, et energiatootmise viisid peaksid olema loomult kliimasõbralikumad. Seda eesmärki aitab saavutada energiatootjatele mõeldud CO2 maks. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/389473 Vaata ka kavandatavate aktsiisimuudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus