iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kirjakandjate töösuhe Eesti Postiga tõi tohutu võlanõude

Kirjakandjate töösuhe Eesti Postiga tõi tohutu võlanõude

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi kirjutab Päevalehes, et FIE-na töötav kirjakandja on maksuameti hinnangul Eesti Postis hoopis palgatööline.Maksuameti hinnangul on Eesti Post jätnud kirjakandjatele palka makstes maksmata kümnete miljonite kroonide ulatuses makse. Eesti Posti revideerinud maksu- ja tolliamet avastas, et postifirma on jätnud maksmata 2005. aastal füüsilisest isikust ettevõtjatest (FIE-dest) kirjakandjate ebaõige töösuhte tõttu 7,2 miljonit krooni.

Eesti Posti juhatuse liikme Ahti Kallaste sõnul saavad ettevõtte ja maksuameti erimeelsused alguse FIE-dena töötavate kirjakandjate töö erinevast tõlgendusest. “Maksuamet leiab, et kirjakandjad on Eesti Postiga töösuhtes, mitte aga lepingulises suhtes,” selgitas Kallaste.

Kui FIE-del tuleb ise teenuse osutamise eest saadud tasust maksta maksuametile nii sotsiaal- kui ka tulumaks, siis töösuhte puhul peab seda tegema ettevõte.Loe täpsemalt: http://epl.ee/artikkel/394878Loe samal teemal ka Äripäeva internetiväljaandest: FIEdest kirjakandjad toovad Eesti Postile tohutu võlanõude: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=a7ba2ae0-89dc-47ca-b956-4e8e90306dc6

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus