iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kinnisvaramaksust. Praktiliselt

Kinnisvaramaksust. Praktiliselt

Rubriik: Päevaleht

Viktor Trasberg, TÜ majandusteooria dotsent, kirjutab Eesti Päevalehes, et Eesti Omanike Keskliidu ning Isamaa ja Res Publica Liidu välja käidud idee vabastada kodud maamaksust kujutab endast kahjuks destruktiivset aktsiooni, mis on teoreetiliselt pidetu ja tehniliselt küündimatu.

Miks siis ikkagi mitte vabastada kodud maamaksust? Mõte on halb väga mitmel põhjusel. Esiteks, see toob kaasa õigusliku pusle, mida pole võimalik kokku panna. Eesti ühiskond ei lepi kunagi kokku “kodu” mõistes.

Kas kodu suurus on viis ruutmeetrit või 50 hektarit? Kas kodu on see, mis kuulub meile, kuhu oleme sisse kirjutatud või kus elame tegelikult? Kas kodu on ka jaht mererannas või haagissuvila metsa vahel? Mitu kinnistut võiks ühte leibkonda kuuluvatele pereliikmetele maksuvabastust anda?

Lühidalt, õiguslikult sisutu termin “kodu” toob kaasa hüppelise manipulatsioonivõimaluste kasvu. Teiseks muutub maamaksu kui kinnisvaraga seotud maksu põhimõte. Ühetaoline ja suhteliselt neutraalne maks asendub selektiivse maksustamisega. Püüd lahendada maamaksu kaudu sotsiaalprobleeme genereerib neid kindlasti hoopis juurde.

Kolmandaks väheneb oluliselt omavalitsuste eelarvetulu. Väidetakse, et maamaksu eesmärgiks on maa tõhusam kasutamine. Õige, aga see on vaid maksustamise üks ülesanne. Sama oluline on ka maksu fiskaalne funktsioon ehk omavalitsustele raha kogumine.

Kinnisvaraga seotud maksutulud on kogu maailmas üks omavalitsuste olulisemaid tuluallikaid. Kui loobuda maa maksustamisest, siis peaks ka kohe nimetama, missugused on omavalitsuste tulualternatiivid. Pigem suureneb omavalitsuste tulude puudujääk veelgi, sest üksikisiku tulumaksumäära alanemine mõjutab negatiivselt linnade ja valdade sissetulekuid. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/431585 Loe ka EML: „Avaldati tüüpkaebus maamaksuteadete vaidlustamiseks“Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus