iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kingitus kõige tugevamale

Kingitus kõige tugevamale

Rubriik: Päevaleht

Tartu Ülikooli majandusteooria dotsent Viktor Trasberg kirjutab tänase päevalehe arvamusküljel, et viimase kümnendi vältel on tasakaalustatud debatt eelarvepoliitika üle asendunud parteipoliitiliste müügihittidega. Ettevõtte kasumimaksu kaotamine ja tulumaksualandused võiksid olla käsitatavad küll eelarvepoliitika osana, aga väljaspool majanduslikku konteksti võivad nad töötada paraku ühiskonna huvide vastu. Väike maksukoormus ja valitsussektori võla puudumine on küll head asjad, kuid neid on “promotud” kui asju iseeneses. Selmet keskenduda majandustsükli juhtimisele, on viimase kümnendi vältel keskendutud mitmesugustele üksikküsimustele.

Füüsiliste isikute tulumaksu laekumise poolest asub Eesti 19.

kohal ja ettevõtte tulumaksu laekumise poolest eelviimasel ehk 26. kohal. Kas tulumaksukoormuse vähenemise on võimalik asendada mingite muude tuludega? Juba aastake poolteist-kaks tagasi oli selge, et riigieelarve suurenev sõltuvus tarbimismaksudest tekitab suuri riske.Tulumaksu tõstmine väikese majanduskasvu tingimustes pole just ülemäära populaarne idee.

Aga valikuid suurt pole, kui tahame hoida avalikku sektorit funktsionaalsena ja soodustada selle kaudu järgnevate perioodide majandusarengut. Tuleks tunnistada, et tulumaksukoormuse alandamine oli kantud populismist, mitte majanduslikust vajadusest või loogikast.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/437810

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus