iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Keskkonnakaitse nimel muutuvad Soomes autod hoopis odavamaks

Keskkonnakaitse nimel muutuvad Soomes autod hoopis odavamaks

Rubriik: Päevaleht

Tiina Hakman kirjutab Eesti Päevalehes, et keskkonnakaitse nimel muutuvad Soomes autod hoopis odavamaks.

Tänu keskkonna saastamist pidurdama kavandatud maksureformile Soomes autod odavnevad. Reformi peetakse ajalooliseks ning maailmas ainulaadseks. Praegu moodustab maks auto esmakordsel registreerimisel umbes kolmandiku uue sõiduki või kasutatud importauto hinnast. Auto kasutamise pealt makstav aastamaks on aga vahemikus 95–128 eurot.

Tulevikus on maksustamise aluseks see, kui suur on sõiduki süsinikdioksiidi emissioon. Sellest lähtuvalt võib järgmisest aastast kehtestatav sõiduki uus registreerimismaks olla 10 kuni 40 protsenti müügihinnast. Uus kasutusmaks ulatub 20 eurost 606 euroni ja jõustub 2010. aastal.

Auto esmakordsel registreerimisel tuleb edaspidi praegusest rohkem kukrut kergendada neil, kelle masin paiskab õhku enam kui 220 grammi süsinikdioksiidi kilomeetri kohta. Bensiini kulutuse järgi maksustatakse kõrgemalt üle 9,4 liitri sajale kilomeetrile kulutavad sõidukid. Suurim maksumäära tõus tuleb soomlaste õhtulehe arvutustel Mercedes-Benz SLR McLarenile, mille maks ostmisel kerkib üle 170 000 euro. Tavaliste pereautode ostjad aga lõikavad maksumuudatusest kasu, sest 80 protsendil autodest hind langeb.

Praeguselt keskmiselt 26 protsendilt nihkub keskmine registreerimismaks 22 protsendile. Maksumuudatus soosib ka diiselautosid ja Soome on tasapisi minemas üle diislikütuse kasutamisele. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/408044

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus