iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kes saab kasumist kasu?

Kes saab kasumist kasu?

Rubriik: Päevaleht

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna dotsent Viktor Trasberg kirjutab Päevalehes sellest, et Eesti ekspordivõime jääb oluliselt alla sissetulevatele kaubavoogudele – see on juba ammu kuuldud tõde. Kui meie kasumi maksustamise süsteem 2000. aastal jõustus, siis oli selle eesmärk meelitada sisse välisinvesteeringuid ja “karistada” maksudega nende väljavoolu. Eesti maksusüsteemi eripära seisneb selles, et ettevõtte kasumit ei maksustata mitte nende teenimise aastal, vaid kasumi ettevõttest dividendidena väljamaksmise ajal.

Nüüdseks on seadus sisuliselt oma esialgse mõju ja mõtte kaotanud.

EL-is ei saa enam maksustada dividende, mida Eestis asuvad tütarettevõtted maksavad oma välismaal asuvatele emaettevõtetele. Ka mitmed Euroopa Liidu seadustega vastuolus olevad aspektid sunnivad käesoleva aasta jooksul seadust muutma.Esiteks tuleb pöörduda tagasi turumajanduse põhimõtete juurde. Turumajandus eeldab ekvivalentset vahetust ehk ressursse ei saa kasutada tasuta. Ettevõtted kasutavad riigi rahastatud füüsilist ja sotsiaalset infrastruktuuri, haritud-ettevalmistatud töötajaid, õiguskaitset ja paljut muud.

Teiseks tuleb seada Eesti huvid ettepoole välisettevõtete huvidest. Praegu on tegemist olukorraga, kus välisettevõtted ei panusta sisuliselt midagi meie ühiskonna arengueeldustesse.Kolmandaks tuleks pöörduda tagasi Euroopasse. Eesti püüab vägisi praegust kasumimaksustamise süsteemi säilitada. Valitsus on välja käinud muudatuste paketi, muutmaks seadust vormilt euroopalikuks, aga jättes selle sisult eestilikuks.

Mis on aga see eesmärk, mille nimel läheme sõtta Euroopa Liiduga? Eeltoodud aspektidest lähtudes on sellele raske õigustust leida.Loe täpsemalt: http://epl.ee/arvamus/418103

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus