iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kes on järgmine?

Kes on järgmine?

Rubriik: Päevaleht

Feliks Mägus, Nordic Hotels OÜ juhatuse esimees, kirjutab Eesti Päevalehes, et Eestile oli 2004. aasta tähtis: meid võeti Euroopa Liidu liikmeks. Kuid oluline oli see aasta ka Eesti hotellindusele: hotelliturule lisandus rekordarv hotellitube.

Ligikaudu 20% uute tubade lisandumisest jäi aga isegi väheseks, sest Euroopa Liitu vastu võtmine tõi kaasa tohutu huvi Eesti vastu – välismaalaste ööbimiste arv kasvas 2004. aastal ligikaudu 30%.

Mõni aeg tagasi vastas riigikogu noorim liige Äripäeva ajakirjanikule, et Tallinnas on tema arvates liigagi palju välisturiste. Valitsus on võtnud nüüd riigikogu liikme avaldust puhta kullana ja asunud aktiivselt kavandama meetmeid välisturistide arvu vähendamiseks. Mille muuga võiks seletada rahandusministeeriumi plaani tõsta majutusteenuste käibemaksu praeguselt 5%-lt 18%-ni? Seda vaatamata tõsiasjale, et Euroopa Liidu 27 riigist 22-s on majutusteenustele kehtestatud madalam käibemaks.

Meie naabrite/konkurentide lätlaste maal on käibemaksumäär 5%, Soomes 8%. Nagu eestlane ikka, tahame me õppida mitte teiste, vaid ikka enda vigadest. Iirimaal tõsteti 1980-ndatel majutuse käibemaksu 10%-lt 23%-ni ehk sama palju, kui meie valitsus kavatseb tõsta Eesti majutusteenuste käibemaksu. Tagajärjeks oli 10% majutusettevõtete sulgemine ja majutusteenuste käibe langus 4%.

Sajad pankrotid ja tuhanded tööta jäänud inimesed olid käibemaksumäära tõstmise resultaat. Uus valitsus parandas eelmise valitsuse eksituse ja majutusteenuse käibemaks langetati mõni aasta hiljem esialgsele tasemele. Eesti vajab praeguses majandusolukorras tugevaid sektoreid, mis suudaksid riigi eksporditulu kasvatada. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/435542Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus