iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Keda puudutaks kodulaenu soodustuste kärpimine?

Keda puudutaks kodulaenu soodustuste kärpimine?

Rubriik: Õhtuleht

Regina Hansen kirjutab SL Õhtulehes eluasemelaenu intresside tulust mahaarvamisest ning selle kavandatavatest muudatustest.

Praegu saab laenuvõtja eluasemelaenu intresside eest maksuvabastust kuni 50 000 krooni, kuid värske seaduseelnõuga plaanib rahandusministeerium vähendada summat 30 000 kroonini. «Rahandusministeerium pakub arutamiseks vaid ühe võimaluse, mille abil saaks laenamist pisut ohjeldada ja nii Eesti majanduse ülekuumenemise ohtu vähendada. Eelnõu on alles kooskõlastusringil, seda pole veel arutanud valitsus ega riigikogu,» selgitab Kristi Künnapas rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonnast. Kui eelnõu saab heakskiidu, siis jõustub see 2008.

aastal, 2007. aastal arvestatakse intressisoodustust endises korras. Praeguses olukorras, kui Eesti kodulaenude tingimused on Euroopa ühed soodsamad ja inimesed võtavad pikaajalisi kohustusi liigagi agaralt, on Eesti Panga hinnangul soodustus oma aja ära elanud. Üleeilses Postimehes avaldas Eesti Panga finantsvahenduse osakonna juhataja Sven Meimer arvamust, et varem või hiljem tuleb tulumaksu tagastamine eluasemelaenu intressidelt täielikult kaotada.

Tema hinnangul lõikavad hetkel soodustusest kasu ennekõike suure laenukoorma võtnud suure sissetulekuga pered. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/2006/11/24/omakodu/211287/ Tutvu seaduseelnõu ja selle seletuskirjaga: http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=162183

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus