iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kas hoone müügil tuleb hinnale lisada käibemaks?

Kas hoone müügil tuleb hinnale lisada käibemaks?

Rubriik: Päevaleht

22.03.06 Päevalehe Ärilehes vastab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja jurist Mait Palts küsimusele, kas hoone müügil tuleb hinnale lisada käibemaks.

Üldreegel on see, et kinnisasja või selle osa võõrandamist ei maksustata käibemaksuga. Siiski peab käibemaksukohustuslane kinnisasja oluliseks osaks oleva hoone (katuse, siseruumi ja välispiiretega ehitis) võõrandamisel käibemaksu arvestades või mitte arvestades lähtuma sellestki, kas hoone müüakse enne esmast kasutuselevõttu või enne hoone olulise parendamise järgset kasutuselevõttu. Viimasel kahel juhul on tegemist käibemaksuga maksustatava käibega ning käibemaks tuleb lisada. Oluliseks parendamiseks loetakse selle kohaselt olukorda, kus parendustega seotud kulutused ületavad vähemalt kümme protsenti ehitise (hoone või rajatise) või selle osa soetusmaksumusest enne parendamist.

Näiteks kui hoone soetusmaksumus enne olulist remonti oli 100 000 krooni, on hoone oluliselt parendatud, kui parendamisega seotud kulud ületavad 110 000 krooni. Ja kui hoone seejärel, enne taaskasutuselevõttu, võõrandatakse, tuleb lisada ka käibemaks. Vt täpsemalt siit.EML seisukohta küsimuses, kas renoveeritud ehitisi pidi käibemaksuga maksustama ka enne 01.01.06 vaata siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus