iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Käibemaksuküsimused sahtlist välja!

Käibemaksuküsimused sahtlist välja!

Rubriik: Päevaleht

Merike Oja kirjutab Eesti Päevalehes, et Euroopa Komisjonis keerlevad teemad, mille rahaline mõju äritegevusele võib olla suurem kui käibemaksumäära muutmine või sõiduauto omatarbe käibemaks.

Kui senini on ettevõtte maksustamisest rääkides mõeldud kasumi maksustamist, siis KPMG hiljutine uuring näitab, et vaekauss kaldub hoopis kaudsete maksude poole. Esmakordselt märkis enamik rahvusvaheliste firmade maksu- ja finantsjuhte, et käibemaksuriskide haldamine on keerulisem kui kasumi maksustamine. Rahvusvahelisel tasemel tegutseva ettevõtja suurimaks maksuriskiks peab 50% KPMG uuringus osalenud suurettevõtetest käibemaksu. Selle on tinginud maailmas, sh Eestis valitsev ettevõtte tulumaksumäärade alanemine ja äritegevuse üleilmastumine, mis nõuab üha enamate maksususüsteemide tundmist.

Kuigi liikmesriikide käibemaksuseadused tuginevad Euroopa Liidu käibemaksudirektiivile, rakendavad riigid selle põhimõtteid väga erinevalt ja välisturgudel tegutsemine on täis ootamatusi. Uuringu järgi teeb ettevõtetele suuremat muret käibemaksuseaduste keerukus, deklaratsioonide või muude dokumentide esitamine ja hirm trahvide ees. Riigiti peetakse kõige tülikamaks Itaalia käibemaksukohustuste täitmist ja kõige sõbralikumaks Suurbritannia keskkonda. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/441130Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus