iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Käibemaksu tõstmine kergitab ka vee hinda

Käibemaksu tõstmine kergitab ka vee hinda

Rubriik: Päevaleht

Tallinlaste kodusid veega varustava ettevõtte teatel tõuseb 1. juulist vee hind käibemaksu tõstmise tõttu kahe protsendi võrra. AS-i Tallinna Vesi kommunikatsioonijuht Priit Koff selgitas, et 1. juulist kallineb veearve kahe protsendi võrra, sest muutub käibemaksu määr.

Samuti võivad mõned Tallinna Vee kliendid saada uue käibemaksu määra järgi kopsakama veearve juba ka seni tarbitud vee eest.

Juba mõnda aega kommunaalteenuseid pakkuvate monopoolsete ettevõtetega hinnakujunduse pärast vägikaigast vedanud Eesti omanike keskliidu peasekretäri Taavi Madiberki arvates võiksid monopolid teenuste hinnad seoses käibemaksu tõusuga tõstmata jätta. Samuti kooskõlastab näiteks konkurentsiamet kütte ja gaasi piirhindu ilma käibemaksuta ning kui käibemaks tõuseb, on puht juriidiliselt ettevõttel õigus rakendada ka suuremat käibemaksu. Pikemalt loe: http://www.epl.ee/artikkel/472258

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus