iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ka suurfirmad lüpsavad riiki oma arvevabrikutes

Ka suurfirmad lüpsavad riiki oma arvevabrikutes

Rubriik: Päevaleht

Kärt Anvelt kirjutab Eesti Päevalahes, et vaatamata sellele, kas Eestis on majanduslik kõrgseis või langus, üritavad sajad ettevõtted riiki petta. Olgu siis tegemist ümbrikupalkade või sotsiaalmaksuga, viivad niidid ikka arvevabrikuteni. Põhjuseks muidugi see, et arvevabrikute kaudu fiktiivseid arveid saades ja esitades on võimalik sularaha välja võtta ning sellest siis näiteks ümbrikupalka maksta.

Seetõttu ongi just arvevabrikud maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna juhi Rain Kuusi sõnul nende põhitähelepanu all, sest kasvõi ühe avastatud arvevabriku juurest viivad niidid kümnete ja vahel ka sadade riiki petta püüdvate ettevõteteni. MTA ei lähtu järelevalves sellest, milline majanduslik seis riigis hetkel valitseb, sest nagu ütleb Kuus: „iga varastatud kroon tuleb tagasi saada“.Et kõik Eesti ettevõtted kasutaksid arvevabrikute teenuseid, ei saa uurimisosakonna juhi asetäitja Ardi Mitti sõnul õnneks öelda ning maksukuulekaid on järjest enam.

Küll möönab ta, et viimaste uurimise all olevate juhtumite seas on lisaks sadadele avalikkuse jaoks tundmatutele väikeettevõtetele ka tuntuid ja lugupeetud firmasid, kes arvevabriku „teenust“ kasutades on riigilt käibemaksu välja petnud. Et uurimine alles käib, keeldub Mitt neid firmasid nimetamast, kuid märgib, et on ka juhtumeid, kus päris suur ettevõte teeb endale ise arvevabriku. „Petuskeemide organisaatoritel on kaitseliinid jagatud väga teadlikult ning kõik teavad oma rolli,“ tõdeb Mitt. See näitab, et kergema tulu saamise eesmärgil ei lööda millegi ees risti ette.Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=437832Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus