iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Juuni-juuli MaksuMaksjas maksualased kohtulahendid

Juuni-juuli MaksuMaksjas maksualased kohtulahendid

Rubriik: EML pressiteade

Seekordne ajakirjanumber toob lugejateni hulga maksualaste kohtuvaidluste kirjeldusi. Advokaadibüroo Sorainen maksuõiguse advokaat Elvira Tulvik tutvustab Riigikohtu otsust, millega tõlgendati järjekordselt tehingu majanduslikust sisust lähtumise põhimõtet maksustamisel, seekord madala maksumääraga territooriumil asuva isikuga tehtud tehingute kontekstis. Autori arvates on tegu murettekitava lahendiga, kus lubatakse juriidilise isiku maksustamist füüsiliste isikute suhtes kehtivate maksureeglite alusel.

Advokaadibüroo Hansa Law Offices vandeadvokaat Gerly Kask teeb kokkuvõtte Riigikohtu otsusest, mis puudutas näiliku tehingu maksustamist nii käibe- kui tulumaksuga. Lahend on oluline just sisendkäibemaksu mahaarvamise aspektist antud täiendavate selgituste tõttu.EML jurist Hiie Marrandi käsitleb kohtuasja, kus äriühing avastas, et üks tema töötaja on temalt raha välja petnud.

Vaatamata sellele, et töötajale määrati kriminaalkaristus, soovis MTA äriühingult tulumaksu tasumist, kuna ta tõlgendas välja petetud raha ettevõtlusega mitteseotud väljamakseks. EML vanemjurist Martin Huberg annab ülevaate käibemaksuga maksustamisel kehtivatest eriskeemidest ning ilmestab lugu lausa kahe kohtuasjaga. Kuigi ettevõtjale võivad eriskeemid tunduda natukene kohatud või ka ebaõiglased, on sellised reeglid riigi seisukohast õiglased ning aitavad vältida konkurentsimoonutusi ja käibemaksukadu.Deloitte Advisory AS juhtiv maksukonsultant Ivo Vanasaun kirjutab absurdsetest tagajärgedest, mis tekivad, kui tõlgendada grammatiliselt tulumaksuseaduse sätet, mis reguleerib äriühingu omakapitalist tehtavate muude väljamaksete maksustamist. Kuigi väljamakse maksustatakse tulumaksuga nagu dividend, soovib maksuhaldur sama tehingut maksustada ka teist korda siirdehinna sätete alusel.

Kuigi Deloitte on teinud Rahandusministeeriumile ettepaneku seaduse muutmiseks, tundub asjassepuutuvatel asutustel puutuvat selge tahe olukorra muutmiseks.EML juhatuse liige Lasse Lehis tutvustab EML kirjavahetust ametiasutustega mitmel aktuaalsel teemal – maamaksuvabastuse rakendamine, lihtsustatud arve kasutamine käibemaksuarvestuses ning topeltmaksustamise vältimine olukorras, kus käibemaksukohustuslaste registrist kustutatud isik registreeritakse uuesti maksukohustuslaseks. Mõned ametnike vastused sisaldavad isegi positiivset sõnumit.Tutvustame ka Eesti positsioone mitmesugustes rahvusvahelistes uuringutes ning välisekspertide soovitusi Eesti maksusüsteemi muutmiseks, samuti anname pikema ülevaate EML korraldamisel toimunud aktsiisipoliitika ümarlauast. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist.

Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme.Lisateave:EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus