iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Juriidiliselt ei ole kõik korrektne

Juriidiliselt ei ole kõik korrektne

Rubriik: Eesti Ekspress

Jüri Muttika kirjutab Eesti Ekspressis, et Maksuamet nõuab juristilt tulumaksuvõlga. Jurist aga keeldub maksmast, sest nõue on vormistatud valesti. “Mina ei tea pankrotist midagi,” raiub jurist Eve Bluman resoluutselt, kui Ekspress küsib, mis asjaoludel on suvel kohtudokumentide registrisse ilmunud tema vastu pankrotiavaldus.

Blumani igapäevatöö on FIEde esindamine vaidlustes maksuametiga.

“Pankrotti ei ole ega saagi olla. Tavaliselt tehakse enne ikka pankrotihoiatus. Millega maksuamet kindlaks tegi, et ma maksujõuetu olen? Ma olen vägagi maksejõuline, kuidas ma muidu saaksin ettevõtja olla.

Olen ise ka FIE.” Pärast lühikest mõttepausi jutustab Bluman õigusriigis mõeldamatu loo. Nimelt vahetult enne mainitud pankrotiavaldust oli ta esindanud halduskohtus ühte FIEd, kellelt maksuamet suurt tulumaksu välja nõudis. Maksuameti nõudes esines uskumatult palju rikkumisi ja Blumani sõnul selgus otse kohtu­saalis, et maksuametis ei teata suurt midagi väärtpaberitest ega nendega tehtavatest tehingutest. “Eks ma siis ütlesin kohtus maksuametit esindavale vanaprouale, et mingu teenitud vanaduspensionile.

On kõigil lihtsam. Nii tal enesel kui ka maksumaksjatel.” Bluman võitis vaidluse, aga sellal, kui maksuamet välja­mõistetud kohtukulusid tasus, ilmus kohtusse ka pankroti­avaldus Blumani suhtes. “Ma ei ole seda avaldust näinud ja selle sisu ma ei tea. Ma põhimõtteliselt ei suhtle maksuameti ja kohtutäituriga, kuni nad seadusi ei täida,” jätkab jurist, jutustades järgmise õigusriigis mõeldamatu loo.

Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/viewdoc/05B3A0DFEF6C65E7C2257353005DDD10 Loe ka: „MTA vastus Eesti Ekspressi artiklile“ http://www.emta.ee/?id=21981&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus