iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Jürgen Ligi: enda juustest tõstmine üleilmse kriisi tagajärgi ei heasta

Jürgen Ligi: enda juustest tõstmine üleilmse kriisi tagajärgi ei heasta

Rubriik: Päevaleht

Mikk Salu intervjueerib tänase Päevalehe Ärilehes vastset rahandusministrit Jürgen Ligi. Rahandusminister Jürgen Ligi ei usu kriisi ajal antud vekslitesse praeguseid raskusi hiljem kompenseerida ning pensionisamba külmutamine heastada.

• Kas te ise toetate käibemaksu tõstmist 18% pealt 20% peale? Või on äkki käibemaksu tõstmisel ka teisi arve kaalutud? See samm ei tee õnnelikuks, aga kärpimistega oleme jõudnud märksa kaugemale, üle valulävede.

Lisatulusid siiski on vaja. Tarbimise maksustamine on nii lühiajalise leevendusena kui ka pikaajaliselt õige suund. Majandusele on hoopis ahistavam tööjõu ja tulu maksustamine. Võib ju korrutada, et käibemaksu ei hakka laekuma, aga võrreldes mittetõstmisega laekub teda kindlasti rohkem.

• Kas teise pensionisamba külmutamise plaani juures peaks kaotama selle kompenseerimise lubaduse? Isiklikult arvan, et tegu on absurdse lubadusega, mida niikuinii täita ei suudeta… Mina seda vekslit heaks kiitnud polekski, aga säärane oli kompromiss, mis valitsusel muid otsuseid teha lasi. Keegi ei tohiks mu meelest teha nägu, et suudab end juustest tõstes heastada ränga üleilmse kriisi tagajärjed. Aga ma ei tea, et oleks selle teema entusiastlikke taasavajaid või et see oleks veel tagasipööratav juriidiliseltki.Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/471456Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus