iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Jõks: riigikogulased tahavad saada maksuvaba tulu

Jõks: riigikogulased tahavad saada maksuvaba tulu

Rubriik: Päevaleht

Aivar Pau kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et õiguskantsler Allar Jõksi hinnangul tahab Riigikogu kuluhüvitiste tasumise korra muutmisega hakata oma liikmetele maksma maksuvaba tulu, millega saab tegelikult kulude hüvitamiseks ettenähtud raha kulutada mille iganes ostmiseks.

"Kuna eelnõu kohaselt ei sõltu hüvitise maksmine tegelike tööga seotud kulutuste tõendamisest kuludokumentidega, siis ei peaks Riigikogu liige hüvitise saamiseks enam tööga seotud kulutusi tegema," leiab Jõks Riigikogu esimehele saadetud seisukohavõtus. Jõks leiab, et seega on eelnõus sisuliselt senine kulutuste hüvitamine asendatud maksuvaba tuluga, mida Riigikogu liige võib kasutada omal äranägemisel. Seal hulgas võib Riigikogu liige katta ka tööga mitteseotud kulusid või vara soetamise kulusid, mille hüvitamist kehtiv hüvitamise kord ei luba. "Kuludokumentide alusel kulutuste hüvitamisega võrreldes on maksuvaba tulu saamine Riigikogu liikmetele kahtlemata soodsam," leiab õiguskantsler.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/388877 Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus