iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Joakim Helenius: eksportijad vajavad maksusoodustusi

Joakim Helenius: eksportijad vajavad maksusoodustusi

Rubriik: Päevaleht

Tänases Eesti Päevale Ärilehes Andres Reimerile antud intervjuus ütleb Joakim Helenius, et Eesti majanduse päästmiseks siia meelitada ekspordivõimelisi ettevõtteid, sest nullist alustamine võtab palju aega.

Joakim Heleniuse nägemus Eesti majanduse päästmises võimalusest oli üks: kopeerige Soomet. Soomes oli eelmise sajandi 90-ndatel suur majanduskriis. Soome suutis sellest ajast alates hoida oma jooksevkonto plussis, pöörates väga tugevat tähelepanu ekspordile. See on põhjus, miks Soome valitsusel on praegu raha oma kulutuste suurendamiseks, samal ajal kui Eesti valitsus peab kulutusi kärpima.Eesti varasemate aastate äärmuslik majanduskasv põhines sisemaisel tarbimisel.

Kuid tarbimisega kasvas import. Eksporti, mis oleks nende ilusate asjade ostmiseks raha sisse toonud, ei olnud. See on nii lihtne tõde: keegi ei saa osta rohkem asju, kui ta raha teenib. Praegu vajab Eesti väga olulist impordi vähendamist.

Samal ajal tuleb pakkuda teenuseid ja tooteid, mida saab väljapoole müüa. Eesti import saab kasvada ainult nii kiiresti kui kasvab eksport.Pikemalt antud teemal: http://www.arileht.ee/artikkel/458380

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus