iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jaanuari MaksuMaksjas valitsuse sünnipäevast

Jaanuari MaksuMaksjas valitsuse sünnipäevast

Rubriik: EML

Selle aasta jaanuaris täitus praegusel valitsusel üks aasta. EML juhatuse liige Lasse Lehis meenutab aastataguseid sündmusi ning võrdleb eelmise ja praeguse valitsuse tööd, lisaks tutvustab lugejatele 2021. aasta jooksul või 2022. aasta alguses ametisse asunud uusi kantslereid, asekantslereid ja riigiametite juhte.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab uutest muudatustest maksuseadustes. Juttu tuleb haigusrahast: kui alates 01.05.2021 on tööandja pidanud maksma töötaja karantiinis olemise eest haigushüvitist, siis nüüd pikendati seda meedet kuni veel 2022. aasta lõpuni. 

Ehitus on teadagi valdkond, kus on maksukuulekusega probleeme, ning nüüd on otsustatud seda olukorda lahendama hakata. Alates 01.10.2023 hakatakse teatud mahu ja ajalise kestusega ehitusplatse rohkem jälgima: iga töötaja saab endale kaardi, mis tuleb registreerida objektile saabumisel ja sealt lahkumisel. Selle alusel saab inimeste liikumise, töötamise aja, objekti mahu jne kohta infot nii maksuhaldur kui ka Tööinspektsioon, aga ka Politsei- ja Piirivalveamet.

Muutub kogumispensioni makse tasumise kord. Üldreeglina tehakse ettemaksukontolt kanded vastavalt maksuvõla tekkimise ajale, mis toob kaasa olukorra, et kui tööandjal on mitme perioodi maksude võlg (näiteks ajatamisgraafik), siis ei jõua II samba raha töötaja fondi enne kui tööandja vanad võlad on makstud. Selle aasta 1. juulist seadus muutub ja kogumispensioni makse kantakse üle väljaspool järjekorda.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi toob lugejateni järjekordse eurobürokraatia algatuse, mille eesmärk on pealtnäha tore, aga süüvimisel jääb vägisi mulje, et ettevõtjate elu sellise algatuse peale küll grammigi mõnusamaks ei lähe. Pigem on tegu analoogiga maksuameti maksukäitumise hinnangust, EL tasandil on toimunud lihtsalt „rõngaste“ edasiarendus ning valminud on ettevõtete sotsiaalne taksonoomia.

Assertum Audit OÜ vandeaudiitor Mai Palmipuu koos Lasse Lehise ja Martin Hubergiga annavad praktilist nõu, kuidas vormistada lootusetute nõuetete mahakandmist ja sellega seoses käibemaksu tagasiarvestamist.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus