iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Indrek Neivelt: Eesti peaks kogu oma maksusüsteemi põhimõtted üle vaatama

Indrek Neivelt: Eesti peaks kogu oma maksusüsteemi põhimõtted üle vaatama

Rubriik: Päevaleht

„Ma olen mitmete ettevõtmiste pealt kogenud, et Eestis eksporttootmise (va kohalikul toorainel põhineva a'la puit) püstipanemiseks ei ole enam jäänud ühtegi ratsionaalset põhjust,“ ütleb Arengufondi nõukogu esimees Indrek Neivelt Päevaleht Online`is. „On ainult emotsionaalne, et oled eestlane ja tahad siin tegutseda.“

Üks väga konkreetne Eesti eksporditööstust õgiv takistus on siinsed ülikõrged tööjõumaksud. Näiteks veel umbes 30 000 kroonise kuupalga juures on Eesti tulumaks kõrgem kui Norras ja ainult 3% väiksem Soomest ja Rootsist. Sotsiaalmaksust rääkimata.

Kui teenid 45 000 krooni kuus on töötajamaksud kokkuvõttes endiselt kõrgemad kui Norras ja Taanis ning ainult väheke madalamad Soomest ja Rootsist. „Eesti peaks kogu oma maksusüsteemi põhimõtted üle vaatama,“ räägib Neivelt „Aga selleks on vaja ilmselt uusi valimisi ja intelligentset diskussiooni.“ Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=443488

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus