iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

III pensionisambaga liitunud maksavad vähem tulumaksu

III pensionisambaga liitunud maksavad vähem tulumaksu

Rubriik: Õhtuleht

SLÕL Online vahendab Hansapanga teavet, kus märgitakse, et inimeste teadlikkus kolmanda pensionisamba võimalustest on tõusnud. Alates aasta algusest on Hansapanga kolmanda pensionisambaga liitunud ligi 13 000 inimest. Enne aasta lõppu liitunud saavad kevadel kolmandasse sambasse paigutatud rahalt tulumaksu tagasi.

Uuringu kohaselt on inimeste teadlikkus kolmanda sambaga seotud tulumaksusoodustustest viimase aasta jooksul hüppeliselt tõusnud, teatab Hansapank. Hansapanga investeerimistoodete osakonna juhi Art Lukase sõnul on aasta kahel viimasel nädalal oodata liitumisaktiivsuse tõusu, kuna hiljemalt 28.

detsembriks kolmandasse penisonisambasse paigutatud rahalt saab järgmise aasta kevadel tulumaksu tagasi. „Liitumine ja paigutuste tegemine otsustatakse tihti aasta lõpus, sest siis on selge, kui palju on võimalik tuleviku kindlustamiseks investeerida," lausus Lukas ja täpsustas, et kolmandasse sambasse investeerimisel tagastatakse tulumaks nendelt paigutustelt, mis ei ületa 15 protsenti aastasest brutosissetulekust. TNS Emori poolt 2007. aastal läbi viidud finantskäitumise uuringu kohaselt on investeerimisvõimalustega kaasnevate tulumaksusoodustustega kursis enam kui kolmandik inimesi, kellest pooled teavad kolmanda sambaga kaasnevaid soodustusi.

„Teadlikkuse tõus maksusoodustuste osas motiveerib inimesi oma vaba raha tulevase elukvaliteedi säilitamiseks kolmandasse pensionisambasse paigutama," sõnas Lukas. Trendid näitavad, et nooremad inimesed suhtuvad pensionikogumisse vastutustundlikult ning kasutavad aktiivselt pakutavaid tulumaksusoodustusi. „Muret valmistavad pigem keskealised ja vanemad inimesed, kes pole pensioni kogumist siiani käsile võtnud ja kelle jaoks kogumine iga aastaga raskemaks muutub," ütles Lukas ja lisas, et üks levinumaid hirme on vabatahtliku pensionikogumise keerukus. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=258462Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus