iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Igaüks kingib trahviks 500 krooni

Igaüks kingib trahviks 500 krooni

Rubriik: Päevaleht

Eesti Päevalehes märgib Toivo Tänavsuu nn suhkrutrahvist kirjutades, et suhkru laovarude eest maksame kõik vähemalt 350 ja muude varude eest 150 krooni.

Kuna suurem osa Eestile määratud ligi miljardikroonisest laovarude trahvist jääb varusid omanud ettevõtetelt tõenäoliselt tagasi saamata, maksavad trahvi maksumaksjad. Üleliigsete suhkruvarude eest trahvib EL Eestit 700 miljoni krooniga ning parimal juhul saab riik sellest ettevõtjatelt tagasi kolmandiku. Ülejäänu tuleb riigieelarvest – iga Eesti elanik maksab ülekantud tähenduses vähemalt 350 krooni. Muude üleliigsete laovarude, sealhulgas näiteks veise-, lamba-, kitse-, kodulinnuliha, lõssi-, piima- ja koorepulbri, piimarasvavõiete, riisi, tatra, apelsini- ja õunamahla jm eest ootab Eestit ligi 300 miljoni kroonine trahv, millest parimal juhul 90 miljonit maksavad ettevõtjad.

Ülejäänu tuleb riigieelarvest – iga Eesti elanik maksab vähmalt 150 krooni. Maksu- ja tolliamet on väljastanud 39 ettevõttele maksuteateid liigsete laovarude (v.a suhkur) kohta, nõudes kokku 90 miljonit krooni, millest on tasutud napilt 10 miljonit. Põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup ei nõustunud väitega, et riik kingib ettevõtjatele maksumaksjate raha. “Riigiametnikuna ei tahaks sellega nõustuda, aga mine tea.

Mul on seda raske ümber lükata,” ütles ta. Töö käib Oopkauba sõnul siiski selle nimel, et ettevõtjatelt sisse nõutav summa oleks sama suur kui Euroopa Komisjoni nõutav summa. “Eesmärk on viia riigi vastu esitatav nõue ettevõtjateni, kes on selle nõude põhjustanud,” ütles Oopkaup. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/353603Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus