iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

IFA arvamus MTA dividendide maksustamise juhendile

IFA arvamus MTA dividendide maksustamise juhendile

Rubriik: EML

IFA-Eesti töögrupp edastas Maksu- ja Tolliametile ning Rahandusministeeriumile omapoolse arvamuse maksuhalduri poolt 14. juulil 2009 koostatud dividendide ja töötasu eristamise juhendi projekti kohta. Juhendi projekti peamise eesmärgina nägi maksuhaldur vajadust selgitada maksumaksjatele, millisel juhul peab maksuhaldur väljamakset dividendideks ning millisel juhul töötasuks või juhatuse liikme tasuks.

Viitteist maksuspetsialisti koondanud IFA-Eesti töögrupp leidis, et maksuhalduri initsiatiiv selgitada maksumaksjale maksuhalduri mõttekäiku dividendide eristamisel töötasust või juhatuse liikme tasust on igati tervitatav ja kahtlemata positiivne tegevus. Teisalt leiti aga, et alahinnata ei tohi asjaolu, et tegemist on põhimõttelist laadi küsimusega, mis puudutab maksuhalduri õigust sekkuda äriühingu (seaduslikku) otsustusvabadusse konkreetse väljamakse sisu osas, samuti nimetatud maksuhalduri õiguse ulatust ja aluseid.

Töögrupp on 7-l lehel toonud välja omapoolsed seisukohad juhendi projektis käsitletu kohta (lisatud eraldiseisva failina käesolevale pressiteatele). IFA-Eesti on Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühingu (International Fiscal Association, www.ifa.nl) Eesti liikmeid koondav ühing. Ühingu eesmärgiks on edendada mõtete vahetamist Eesti maksuekspertide vahel, aidates neil ühtlasi luua rahvusvahelisi kontakte ja pakkuda ligipääsu maksundusalasele informatsioonile. Eestist kuulub ühingusse 67 liiget nii era- kui ka avalikust sektorist.

1938. aastal Hollandis asutatud Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühingusse kuulub ülemaailmselt ligi 12 000 liiget 85-st erinevast riigist.Tutvu arvamusega siit. Täiendav informatsioon: Maret Hallikma IFA-Eesti töögrupi juht Advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN advokaat Telefon: 6 306 460 E-mail: maret.hallikma@lawin.ee Erki Uustalu IFA-Eesti peasekretär PricewaterhouseCoopers AS maksukonsultant Telefon: 6 141 800 E-mail: erki.uustalu@ee.pwc.com

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus