iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Hüvitised räsisid riigikogu mainet

Hüvitised räsisid riigikogu mainet

Rubriik: Päevaleht

Urmet Kook kirjutab Eesti Päevalehes, et parlamendi maine langes viimati sama palju presidendi- valimiste põrumisel.

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud üle-eestilisest 991 vastajaga küsitlusest selgus, et kui pärast valimisi oli riigikogu usaldus-väärsus 56 protsenti, siis pronksiöö sündmuste järel kasvas see viimase viie aasta kõrgeimale tasemele, 64 protsendini, kuid kukkus pärast kuluhüvitiste skandaali kohe 48 protsendini. “Pronksisündmuste järel tõusis rekordkõrgusele ka Reformierakonna toetus, samuti tegi ajutiselt hüppe ülespoole elanike usaldus valitsuse ning erakondade vastu üldiselt. Pronksiöö järel maine tõusis Kuid nii nagu mitmed analüütikud ennustasid, oli pronksi-ööjärgne erakordselt suur toetus valitsevate poliitikute vastu ajutine kriisiolukorra ilming, mis juunis taandus pronksiöö sündmustele eelnenud tasemele,” rääkis Turu-uuringute AS-i uuringujuht Tõnis Ormisson. Kuid elanike usalduse langemine riigikogu vastu juunikuus ei peegelda Ormissoni hinnangul üksnes ajutisest kriisiolukorrast tingitud kõrghetke taandumist, vaid selle tagant paistab ka elanike negatiivne hinnang parlamendi käitumisele seoses uue kuluhüvitiste korra kehtestamisega ning kasiinode päästmisega suitsukeelust.

Tõsi, viimase kohta tegi otsuse eelmine riigikogu, kuid avalikkuse ette jõudis see alles nüüd. Kui vaadata elanike usaldust riigikogu vastu kaugemas perspektiivis, selgub, et analoogse languse põhjustas viimati eelmisel aastal riigikogu käitumine presidendivalimiste ajal. Ka siis langes elanike usaldus riigikogu vastu enam kui kümme protsenti ning näitas seejärel kosumise märke alles jõulude saabumisel. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/391132Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus