iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Hinnatõusuga pahedest priiks?

Hinnatõusuga pahedest priiks?

Rubriik: Õhtuleht

Vilja Kiisler kirjutab SL Õhtulehes, et sotsidel on Reformierakonna valitsuses tänamatu ülesanne viia ellu otsuseid, mis pole sündinud nende endi peades.

Kui tulumaks alaneb järgmisel aastal 22 protsendilt 21-le ja nii edasi protsendi kaupa aasta, tulumaksuvaba miinimum tõuseb 2000 kroonilt 2250 kroonile ja lapsi kasvatavad täiskasvanud saavad maksuvaba tulu kasutada juba alates esimesest lapsest, siis suurenevad tubaka- ja alkoholiaktsiis, bensiini-, maagaasi-, põlevkivikütte- ja elektriaktsiis. Bensiiniliiter kallineb 1,3 krooni, suitsupakk kümme krooni, viinapudel ligi 12 krooni. Aktsiisitõusudest ei räägi koalitsioonileping poolt sõnagi. Tõsi, mõni neist oli juba varem teada – ja päris vale ei ole ju seegi, et Euroopa Liitu astumisega andsime kaudselt lubaduse teatud aktsiise suurendada.

Ent viis, kuidas valitsus enne neljapäeval kinnitatud maksusuurenduskava tutvustas, jätab siiski kõvasti soovida. Inimesed ei ole nii rumalad, et jääksid uskuma väidet, nagu suurendaks valitsus kaudset maksukoormust selle pärast, et me vähem suitsu teeksime ja viinajoomise maha jätaksime. Riigi mure rahva tervise pärast ei tohiks välja lüüa hetkel, kui avastatakse, et riigikassasse oleks tarvis miljardike juurde tekitada laskmaks eurol kohale jõuda. Ent isegi nüüd, kui maksumuudatused on kinnitatud, ei julge keegi välja öelda, millal euro siis tuleb.

Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=231447&q

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus