iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Haldusteenuse käibemaks kergitab raskel ajal arveid

Haldusteenuse käibemaks kergitab raskel ajal arveid

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et käibemaksu lisamine noolib keskmise pere rahakotist aastas ligi pool tuhat krooni.

Seadusemuudatus mõjutab inimesi erinevalt, olenevalt sellest, kas nende majale haldus- ja hooldusteenust osutav ettevõte on registreeritud käibemaksukohuslasena või mitte, selgitab OÜ Südalinna Kinnisvarahaldus juhatuse liige Tarmo Pankratov. Keskmise, umbes 50-ruutmeetrise paaritoalise korteri hooldustasu jääb tema sõnul vahemikku kolm–neli krooni m2 eest. Korteri kohta teeb see 200 krooni, käibemaksu lisandumisel aga 236 krooni. „Võrreldes küttega ei ole see väga märkimisväärne,” hindab Pankratov.

Kui näiteks Mustamäe vanemates viiekorruselistes majades võib see tasu olla vaid üks kroon ruutmeetri kohta, siis enamate teenuste puhul erineb arvel olev summa mitu korda. Näiteks võivad hooldusteenuses sisalduda soojussõlmede reguleerimine, elektri- ja ventilatsioonisüsteemi korrashoid jpm. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/454127 Käibemaksumuudatuste kohta vt siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus