iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Haigushüvitiste uus kord jõustub juulis

Haigushüvitiste uus kord jõustub juulis

Rubriik: Päevaleht

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et haigushüvitiste uus kord hakkab kehtima juulist, kuna muudatused eeldavad haigekassa ja ettevõtjate infosüsteemide arendusi.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna nõunik Helen Trelin märkis, et 1. juuli on kindel kuupäev, sest seadus on vastu võetud. «Esimesed kolm päeva haigushüvitist ei maksta. Tööandja hüvitab neljandast kaheksanda päevani 80 protsenti töötaja keskmisest töötasust ja haigekassa hüvitab alates üheksandast päevast,» selgitas ta.

Kuigi ettevõtjad on pidanud kulukoormuse kasvu praeguses majandusseisus raskeks, pole neil pääsu. «Töötaja kohustus hüvitist maksta on sätestatud töötervishoiu- ja tööohutuse seaduses ja seadused kuuluvad täitmisele,» rääkis Trelin. «Seega juhul, kui tööandja töötajale haigushüvitist ei maksa, tekib töötajal nõudeõigus tööandja vastu ja hüvitis nõutakse tööandjalt sisse kohtu kaudu.» Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=97971 Märtsikuu MaksuMaksjas ilmub haigushüvitiste uuest korrast pikem lugu.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus