iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Hädakisa kuivanud allikalt

Hädakisa kuivanud allikalt

Rubriik: Päevaleht

Johannes Saar kirjutab Eesti Päevalehes etendusasutuste ja kontsertide piletite käibemaksuteemadel. Mullu läks hapuks seaduseparagrahv, mis lõi erapooliku maksukirvega kaheks väärtkultuuri ja meelelahutuse. Õilishinged maksku käibelt ainult viis, lihtsam rahvas aga täie rauaga – kaheksateist protsenti.

Arvud on klaarid ning soov kõrgeid väärtusi talletada klaarim veel, õnnetuseks on seadus kidakeelne koha pealt, mis lausuks, kes on piisavalt väärikas kõrgkultuuri maksuprivileege nautima. Ette on antud õlekõrs otsustajate kohta: kui vald, linn, riik või “kulka” on “kulturniku” nisupõllukest kalendriaastal vähemalt kümneprotsendise toetusega kastnud, siis ongi tegemist väärt tegijaga, kellelt ei nülita maksude mihklipäeval kaheksateist nahka.

Võta või jäta, igasuguse taidluse kuulutamisel ülevaks kunstiks on otsustamisvoli vaid avalikul sektoril. Minister, linnapea ja vallavanem ning muidugi “kulka” eksperdikomisjonid võivad käte peale asetamisega teha kaupmehest aadliku ja pillipiinajast muusiku. Erasektor otsustajate ree peale ei mahu, tema leiame hoopis administratiivse toitumisahela lõpust. Aina paremale kalduvas Eestis ei saanud selline ülekohus kaua kotis püsida.

Liiati kui kannatajaks jäid valitsuskoalitsioonide valijad – ärimehed. Kaua sa slikerdad teatri sildi all ööklubi bisnist! Ja kas või Phil Collinsi kohaletoomine – on ju tõesti ülitülikas tutvustada teda Tallinna raekoja juubelikülalisena. Üldse, kas popkultuuri keel ja masside muusika ei või siis laulutuules taevani tõusta, et endale seal igavust nõutada?

Kellele seda riiki tehakse? Tüli tõusis ministrini, siis riigikogu komisjonidesse ja lõpuks Riigikohtusse. Siin panigi advokaatide armaada väärtkultuuri “maksuparadiisi” paika. Palgatud sõjasulased ei raisanud aega globaalpopi ja kohaliku algupärandi eristamisele.

Kaitsest murti läbi põhiseadusliku “võrdse kohtlemise” õigusega ja “teenuste vaba liikumise” nõudega. Selle teerulli taga saabusid kõrgkultuuri odavasse gurmeelauda staadionikontsertide ja üldrahvalike “õlleläbude” korraldajad. Nende järel ilmusid Hollywoodi kommertsi sissevedajate mustad purjed ja muusikalidirektorite ahned lõustad, kelle selja tagant küünitasid seebiooperite diivade nutused näod. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/413782Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus