iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein: me ei ole kellegi leeris

Finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein: me ei ole kellegi leeris

Rubriik: Päevaleht

EPL Ärilehes kirjutab Mikk Salu, et Finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein lubab järgmiseks aastaks Eesti finantssüsteemis mitmeid pangakliente soosivaid muutusi. SEB tunnistas, et tegi likviidsusfondi müümisel vigu, ei jaganud alati klientidele täpset informatsiooni. Finantsinspektsioon aga jätkab menetlust. Mida te veel uurite?

Raul Malmstein: Siin on kaks aspekti.

Üks asi, mida me uurime, on investorite võrdse kohtlemise teema...Hiljuti kerkis ka teema, et Eesti pangad kasutavad kodulaenude puhul euro konverteerimiseks kommertskurssi, mitte Eesti Panga ametlikku kurssi. On väidetud, et kliendid kaotavad niimoodi aastas 20 miljonit krooni. Ja on väidetud sedagi, et finantsinspektsioon asus selles kaasuses pankade poolele. Malmstein: Me ei ole kindlasti kellegi poolt.

Me ei esinda kindlasti kellegi huve. Meie lähtume seadustest. Kilvar Kessler, finantsinspektsiooni juhatuse liige, jurist: Siin tuleb eristada paari asja. Üks on seadused ja teine on majanduslik aspekt.

Inspektsioon esindab õiguskorda. Seadus lubab euro konverteerimisel kasutada kommertskurssi.Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/447301Kodulaenude kohta loe ka EML koonduudist: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2091

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus