iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

FIE – paha nõid, kellega ühiskonda hirmutatakse?

FIE – paha nõid, kellega ühiskonda hirmutatakse?

Rubriik: Päevaleht

Ille Grün-Ots kirjutab Eesti Päevalehes, et tööandjate ennustus, et FIE-delt laekub riigile miljard krooni lisaks, ei täitunud.

Suur hulk FIE-sid ehk füüsilisest isikust ettevõtjaid kasutab ettevõtlusvormi vaid selleks, et võimalikult väikest summat (ehk sotsiaalmaksu avansilisi makseid, tänavu kokku 7920 krooni) makstes nautida kõiki ravikindlustuse hüvesid – selline väide visati hiljuti ajakirjanduses ühiskonna hambusse. “Mind teeb murelikuks, et kuidagi imelik on see FIE-dest rääkimine. Kõik arvavad midagi, võtavad seisukohti, aga keegi ei taha asja olemusest aru saada,” ütleb ettevõtluskonsultant ja FIE-de asjatundja Olavi Kärsna. “Kaks aastat tagasi, kui sotsiaalmaksu kuumäära piir tõusis 2000 kroonini, rääkis tööandjate keskliit: FIE-de käest laekub nüüd miljard lisa, haigekassa on omadega mäel.

Nüüd enam häbelikult sellest ei räägita – no ei tulnud miljardit, ma ütlesin seda kohe. Nüüd on siis jälle vana jutt uues kuues: et täpselt FIE-de arvelt on haigekassas sadu miljoneid puudu,” ütleb Kärsna ja selgitab ka, miks neid miljoneid või seda miljardit tulla ei saa. Mida tähendab 75 000 registreeritud FIE-t? Neist 22 000 pole eelmise aasta kohta üldse tuludeklaratsiooni esitanud – see tähendab, et nemad ei tee mitte midagi.

Neid, kes deklaratsiooni esitasid, oli 51 000, kellest 2000 esitasid n-ö nullise deklaratsiooni – teisisõnu ka nemad sisuliselt ei tegutsenud. “Kui analüüsida asja, siis need 22 000 on sellised, kes ilmselt ei kavatsegi midagi teha, ja 2000 sellised, kes mõtlevad: ehk kunagi hakkan ikka midagi tegema, aga sedakorda läks nii,” pakub Kärsna. Sisuliselt tähendab see, et nad saavad oma tulu tööandjalt või on pensionärid, avansilist sotsiaalmaksu nad nii või teisiti ei maksa ja pahade kategooriasse, kes väikese maksu eest võimalikult palju haigekassa hüvesid saavad, nagunii ei kuulu. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/402235 Selleks, et mõista FIE-d kui ettevõtlusvormi, loe ajakirjast MaksuMaksja: Lasse Lehis „Ich bin ein UnternehmerTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus