iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

FIE-de töötasu on väiksem kui riigi miinimumpalk

FIE-de töötasu on väiksem kui riigi miinimumpalk

Rubriik: Päevaleht

Signe Kalberg kirjutab Eesti Päevalehes FIE-de ettevõtlustulu suurusest. Maksustatav tulu oli 2005. aastal suurim Tallinna ja väikseim Narva FIE-del. 2005.

aastal teenisid füüsilisest isikust ettevõtjad keskmiselt 2275 krooni maksustatavat tulu kuus, mis on vähem kui riigi miinimumpalk.

Maksu- ja tolliameti andmetel deklareeris tänavu 1. juuniks oma tulu enam kui 31 000 FIE-t. Maksustatavaks tuluks, millest kulutused olid maha arvestatud, märkisid nad kokku 847,2 miljonit krooni, mis teeb keskmiseks aastatuluks 27 300 krooni ja ühe kuu tuluks 2 275 krooni. Viimased viis aastat füüsilisest isikust ettevõtjana elatist teeninud Kristjan ütles, et üks asi on näidata oma sissetulekuid ja maksustatavat tulu paberil, teine asi tegelikkus.

“Pole ju saladus, et FIE-d püüavad oma kulusid võimalikult suurena näidata, et vähem makse maksta,” sõnas ta. Kristjani meelest pole ju mõeldav, et ainult ettevõtlusest tulu saav inimese elaks ära vähem kui 3000 krooniga. Eriti veel siis, kui on vaja ka peret toita. Ja kui ettevõtlusest üldse tulu ei tule ehk näidatakse kahjumit, siis pole ju mõtet tema sõnul tasuta töötada.

Kõige suuremat keskmist maksustatavat aastatulu deklareerisid FIE-d Tallinnas – 36 800 krooni. Harju maakonnas oli selleks summaks 35 000 ja Järvamaal 24 700 krooni. Madalaimad maksustatavad tulud olid Narvas (14 300 krooni) ja Ida-Virumaal (16 700 krooni). Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/358999Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus