iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

FIE-d peavad peagi rohkem makse maksma

FIE-d peavad peagi rohkem makse maksma

Rubriik: Päevaleht

Tuhandeid füüsilisest isikust ettevõtjaid tabab 2007. aastal uus maksukoormuse tõus, sest valitsus kavatseb haigekassale lisaraha leidmiseks kahekordistada sotsiaalmaksu miinimumkohustust.

Kui plaan panna sotsiaalmaksu miinimummääraks 2750 krooni saab seaduseks, tuleb FIE-del senise 462 krooni asemel tasuda iga kuu eest 907 krooni. Tegu oleks teise maksutõusuga lühikese aja jooksul, sest tänavu jaanuaris kerkis pikalt muutumatuna püsinud kuumäär 700 kroonilt 1400 kroonini. FIE-d ei saa ilmselt hõlpu ka ületuleval aastal, mil sotsiaalmaksu miinimumsumma on plaanis viia prognoositava alampalga tasemeni ehk 3800 kroonini.

Kindlustus pikaajalisele töötule “Haigekassa eelarvesse tooks see ettepanek tuleval aastal täiendavalt juurde ligi 322 ja 2008. aastal 610 miljonit krooni,” märkis sotsiaalminister Jaak Aab, kes käis nn tervishoiupaketi välja valitsuse viimasel kabinetiistungil. FIE-de karmimat maksustamist on viimastel aastatel nõudnud tööandjate keskliit. Tööandjad peavad ebaõiglaseks olukorda, kus ettevõtjad tasuvad inimeste palgalt 33-protsendilist maksu ajal, kui FIE-d panustavad haigekassasse ja pensionikassase ülimalt napilt.

FIE-de puhul on tegu kireva seltskonnaga – nende hulka kuulub nii vaevu ots-otsaga kokku tulevaid inimesi kui ka hästi teenivaid kinnisvaramaaklereid ja meelelahutusäriga tegelevaid inimesi. Täpsemalt loe: http://www.epl.ee/artikkel_318717.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus