iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Euroopa murelaps on alkoholimaks

Euroopa murelaps on alkoholimaks

Rubriik: Päevaleht

Kristina Tšistova, Eesti kaubandus-tööstuskoja esindaja Brüsselis, kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehe bürokraatia rubriigis, et mais toimus Euroopa Parlamendi täiskogu istungjärgul sarnaselt Eestis aktuaalse vaidlusteemaga väitlus alkoholi aktsiisimaksu üle.

Euroopa Komisjon soovis suurendada alkoholi aktsiisimaksu alammäära, võttes arvesse inflatsiooni. Parlamendiliikmed ei olnud aga ettepaneku suhtes ühel nõul ega võtnud raportit lõpphääletusel vastu. 1992. aastal seadsid EL-i liikmesriigid alkoholi (v.a vein) aktsiisimaksudele alammäära, et vähendada konkurentsimoonutusi.

Majanduskomisjon leidis raportis, et aktsiisi alammäärad ei ole viinud aktsiisimäära ühtlustumiseni ning seetõttu tuleks need tühistada. Saadikud tõid esile, et konkurentsimoonutused ei väheneks eriti, sest näiteks Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa ning Soome ja Eesti vahelise piiriülese kaubanduse taset alammäärade tõstmine ei mõjutaks, sest seal kehtivad juba praegu kõrgemad aktsiisimaksud, kui näeb ette uus ettepanek. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/389455 Vaata ka Eestis kavandatavate aktsiisimuudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus