iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa Komisjon pärib Eestilt diskrimineeriva maksustamise kohta aru

Euroopa Komisjon pärib Eestilt diskrimineeriva maksustamise kohta aru

Rubriik: Päevaleht

Euroopa Komisjon saatis Eestile, Saksamaale ja Tšehhile märgukirjad, milles pärib aru dividendide maksustamisreeglite osas, kirjutab EPL Online.

Komisjoni sõnul seisneb probleem sellest, et Eesti ja Saksamaa võtavad välismaistele pensionifondidele makstud dividendide pealt rohkem maksu kui kodumaistele pensionifondidele makstud dividendide pealt, selgub komisjoni pressiteatest. Sarnaselt maksustab Saksamaa kõrgemalt ka intresside maksmist. Eestis ei maksustata Eesti firmade poolt pensionifondidele makstud dividende samal ajal kui välismaistele pensionifondidele makstud dividende maksustatakse 22 protsendilise maksumääraga. Tšehhi peab aga põhjendama, mis maksustab riik rohkem välisfirmadele makstud dividende kui kodumaistele firmadele makstuid dividende.

“Need märgukirjad on osa Euroopa Komisjoni tegevustest väljastpoolt Euroopa Liitu ja Euroopa majanduspiirkonda pärinevate residentidest aktsionäride diskrimineeriva maksustamise elimineerimiseks,” ütles komisjoni maksu- ja tollivolinik László Kovács. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=417014 Loe samal teemal ka: Erki Uustalu. „Välisfondid diskrimineeritud“: http://www.aripaev.ee/3725/arv_kolumn_372501.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus