iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa hoiatus: Rahandusministeerium võib põhjustada Eestile suuri kaotusi

Euroopa hoiatus: Rahandusministeerium võib põhjustada Eestile suuri kaotusi

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Päevaleht Online`is, et Euroopa Komisjon lööb häirekella Rahandusministeeriumit tabada võiva kogemuste kaotamise üle ning muretseb selle karmide tagajärgede pärast.

Päevalehe käsutuses on Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika peadirektori Dirk Ahneri kiri äärmiselt huvitavat struktuurireformi kavandavale Rahandusministeeriumi kantslerile, milles tuntakse sügavat muret ministeeriumi võime üle tagada tulevikus euroliidu abirahade parim kasutamine. Tea Varrakule septembri lõpus lähetatud kirjas toonitab komisjoni ametnik, et praeguses majandussituatsioonis on eurorahade efektiivne kasutamine olulisem, kui kunagi varem. “Kogu Euroopat haarava majanduse jahenemise olukorras on oluline, et Eesti käituks eurorahade kasutamisel strateegiliselt ja holistiliselt,” seisab kirjas. “Komisjonil on täna väga tõsine mure struktuurifondide kasutamise administratiivse võimekuse arengu pärast.

Ma näen lähemas tulevikus tõsist ohtu, et koos piisavate ressursside puudusega võib Rahandusministeerium kaotada märkimisväärse kvalitatiivse võimekuse ning kogemuse, mis on kogunenud viimastel aastatel,” viitab Ahner läbinähtavalt ministeeriumi struktuurireformile. “See risk võib Eestile tulevikus kaasa tuua ülisuuri kaotusi,” hoiatab ametnik sellelt pinnalt. Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak aga kinnitas, et regionaalpoliitika peadirektoraadi ametnikud on olnud kaasatud struktuurimuutusesse alates hetkest, kui seda kavandama hakati. “Sellest hetkest on esindajaga kohtumised, kus on seletatud, mis toimima hakkab.

[Ahner] pole pannud kahtluse alla struktuuri puhul seda, et me ei suudaks EL-i vahenditega hakkama saada. Rahandusministeerium on paljud tegevused delegeerinud teistele ministeeriumitele ja põhirõhk on teistel,” rääkis Varrak. Tema sõnul seisneb Euroopa Komisjoni mure hoopis muus. “Nad on mures, et ei koondataks inimesi euroopa rahadega tegelevate ametkohtade pealt.

Me oleme neile kinnitanud, et seal koondamisi ei olnud,” rääkis Varrak. “Ahner ei ole teinud ühtegi etteheidet rahandusministeeriumile kui korraldusasutusele. Ta toob Eestit hoopis alati eeskujuks ja on korduvalt öelnud, et võib meiega rahul olla,” kinnitas kantsler. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/444147 Loe ka: Raimo Poom.

„Rahandusministeeriumist kasvab osakondade monstrum“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus