iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtted said uue, lihtsama maksuskeemi

Ettevõtted said uue, lihtsama maksuskeemi

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et alates 2009. aastast pole ettevõtted enam kohustatud iga kuu tulumaksu maksma ja deklareerima, enamik hakkab seda tegema vaid korra aastas.

Ettevõtjate esindajad avaldasid eile heameelt rahandusministeeriumi välja pakutud uue ettevõtte tulumaksuskeemi üle, mis töötati välja selleks, et viia Eesti praegune süsteem kooskõlla Euroopa Liidu ema- ja tütarettevõtete direktiiviga. “Ettepanek on mõistlik, sest see säilitab põhimõtteliselt praeguse süsteemi,” arvas kaubandus- ja tööstuskoja direktor Siim Raie. Uus kord on veelgi ettevõtjasõbralikum, sest lõpetab igakuise tulumaksuaruandluse maksuametile.

Maksumaksjate liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul on see kõige parem väikeettevõtjatele. “Neile on muudatus kindlasti kasulik, sest enam ei pea väikesi summasid igakuiselt deklareerima,” ütles Lehis. Samas arvas Lehis, et vaatamata süsteemi püüdlusele olla kooskõlas euroliidu reeglitega eksisteerib oht, et keegi võib tahta seda siiski Euroopa Kohtus proovida. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/411572 Loe ka: „EML: Avalikustati tulumaksuseaduse muutmise seaduste eelnõudTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus