iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ettevõtjad peavad maksuameti nõudeid põllumajandusmaa ostul segaseks

Ettevõtjad peavad maksuameti nõudeid põllumajandusmaa ostul segaseks

Rubriik: ERR

Üle 10 hektari suuruse põllu- ja metsamaa ostmiseks lubasid väljastav maksuamet on soiku jäänud seadusemuudatusest hoolimata muutnud lubade andmise praktikat ning enam 100 euro eest vilja müüjat põllumajandusettevõtteks ei arvesta. Ministeerium plaanib vastava seadusemuudatuse tänavu siiski välja töötada.

Kolme aasta eest uuris toonane maaeluministeerium, kuidas suunata maa- ja metsatehinguid kohalikele ettevõtjatele ning osana plaanitud eelnõust soovis maksuamet lahendada ka probleemi, kuidas ettevõtted üle 10 hektari suuruse põllu- või metsamaa ostmiseks oma tegevusala põhjendama peaksid.

Toona plaanitud seadusemuudatus jäi aga soiku ning sellest ajast on mitu korda vahetunud valitsus ning ka riigikogu koosseis.

Amet on vastavaid lubasid väljastanud juba ligi 20 aastat, kuid seadus konkreetseid aluseid selleks ei sätesta. Ehk kui varem sai põllumajandusettevõttena maad osta ka firma, mille põllumajandustegevuse käive jäi mõnesaja euro piiresse, näiteks müües aastaga saja euro eest porgandeid, siis nüüd hindab maksuamet seda juhtumipõhiselt.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609141738/ettevotjad-peavad-maksuameti-noudeid-pollumajandusmaa-ostul-segaseks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus