iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtete tulumaksu lahendust võib oodata proov Euroopa Kohtus

Ettevõtete tulumaksu lahendust võib oodata proov Euroopa Kohtus

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et valitsus otsustas oma eilsel kabinetiistungil kiita heaks ettevõtete reinvesteeritud kasumi tulumaksuvabastuse jätkumise pärast 2009. aastat enam-vähem praegu kehtivatel tingimustel.

Selgitades valitsuse otsust, ütles rahandusminister Ivari Padar, et valitsuse kava tagab Eestis kehtiva tulumaksusüsteemi vastavuse Euroopa tingimustele. “Me oleme seda teemat väga põhjalikult analüüsinud ja arutanud ning jõudnud lahenduseni, mis lubab säilitada meie süsteemi tugevad küljed: lihtsuse, läbipaistvuse ja ühetaolisuse ning investeeringute toetamise. Samas muudame mudelit nii, et on tagatud kooskõla Euroopa ema- ja tütarettevõtete direktiiviga,” ütles Padar.

Maksumaksjate liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul kajastab valitsuse otsus ka nende esimest eelistust. Samas avaldas ta muret, et selle variandi kooskõla EL-i seadustikuga ei pruugi olla täiesti kindel. “Sellega võib kaasneda Euroopa Kohtusse minek. Sel juhul võib vaidlus kesta üsna mitu aastat ja see ei ole soodne Eesti investeerimiskliimale,” selgitas Lehis.

Teisalt ei välistanud Lehis, et komisjon võtab lahenduse osas positiivse seisukoha. “Ma ei ole olnud eeltöö juures, kuid loodan, et rahandusministeerium on Euroopa Komisjonis pinda sondeerinud ning teatud heakskiit on neil olemas,” ütles ta. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/392181 Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: „Eesti viib oma tulumaksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu nõuetega“: http://www.fin.ee/?id=78266

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus