iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Estonian Cell taotleb riigilt elektriaktsiisist vabastust

Estonian Cell taotleb riigilt elektriaktsiisist vabastust

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et muutused Eesti majanduskliimas seavad Norra ja Austria omanikele kuuluva haavapuitmassitehase hoidmise Kundas küsimärgi alla. Ettevõte tarbib palju energiat ja seetõttu on AS-ile Estonian Cell suurim probleem elektriaktsiisi kehtestamine.

Eelnevast tulenevalt palutakse detsembris Vabariigi Valitsusele saadetud kirjas muu hulgas kehtestada energiamahukatele ettevõtetele elektriaktsiisi suhtes maksuvabastus. Ettevõtte finantsjuhi ja juhatuse liikme Riia Ratniku kinnitusel tarbib AS Estonian Cell üle kahe protsendi Eestis tarbitavast energiast, energia osa firma tootmiskuludes on kokku üle 20 protsendi. “Täiendava aktsiisiga tõuseks see määr 22 protsendini ja tähendaks aastas lisakulu 23 miljonit krooni,” märgib Ratnik.

Alles 2006. aasta kevadel tootmist alustanud ettevõttena on nad Ratniku sõnul Eesti energiamahukatest ettevõtetest siiski ainsad, kes on selles asjas aktiivsust üles näidanud. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=414118

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus