iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eraisikust ettevõtjad panevad pillid kotti

Eraisikust ettevõtjad panevad pillid kotti

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Päevalehes sellest, et aastaga on ennast registrist kustutanud iga kaheksas füüsilisest isikust ettevõtja (FIE). Maksu- ja tolliameti andmetel kustutas end jaanuaris registrist 1030 FIE-t, lisandus vaid 302.

Aasta jooksul vähenes seda ettevõtlusvormi kasutavate isikute arv üle 5000 võrra. Registrist kustutamise põhjuseks on enamasti FIE suhteliselt madal sissetulek, mis ei ole proportsioonis jaanuarist kerkinud sotsiaalmaksu maksmisel minimaalse kohustuse aluseks oleva kuumääraga – tänavu tõusis see 4350 kroonini. „See oli kindlasti ette teada.

Minu mäletamist mööda hakkas FIE-sid „pudenema” juba eelmisel aastal, kui kuumäär tõusis 2000-lt 2700-le,” rääkis Eesti maksumaksjate liidu juhatuse esimees Lasse Lehis, et FIE-del on rahaprobleem. Lehise sõnul teeb maksumaksjate liit lähemas tulevikus rahandusministeeriumile ettepaneku vähendada kuumäära eelmise aasta tasemele (s.o 2700 kroonile kuus) ja lisada FIE-dele vabastused, mis kehtivad praegu nt üliõpilastele ja alla kolmeaastaste laste vanematele. „Riigi jaoks oleks summa väike, aga ettevõtluse ja tööhõive säilitamise ja uute töökohtade loomise nimel oleks see kindlasti abiks,” lausus Lehis.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/458124

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus