iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eraautoga tehtud töösõidud tuleb hüvitada

Eraautoga tehtud töösõidud tuleb hüvitada

Rubriik: Päevaleht

Pärvalehe rubriigis "jurist selgitab" vastab lugejate küsimustele ametiühingute jurist Helve Toomla.Kas tööandja peab kompenseerima eraautoga tehtud sõidud töö ajal töö jaoks vajalikel sõitudel, näiteks materjalivedu objektile? Kui isikliku auto kasutamist töö otstarbel nõudis tööandja, tuleb sellega tekkinud kulutused tööandjal hüvitada. Enne kui kasutada oma autot tööülesannete täitmiseks, tuleks hüvitamises selgelt kokku leppida. Kui kokkuleppele ei jõuta, ei pea töötaja oma autot tööasjus kasutama. Valitsuse määruse alusel võib isikliku sõiduauto kasutamise eest teenistus-, töö- või ametiülesannete täitmisel maksuvabalt tasuda kuni 2000 kr kuus, kui auto kasutamise üle peetakse arvestust.

Arvestuse puudumise korral võib maksuvabalt maksta kuni 1000 kr kuus.

Viimasel ajal on päris palju räägitud kuluhüvitistest ja erisoodustustest. Seoses sellega on aga üks häiriv vastuolu. Nimelt loeb seadusandlus firma autoga töö ja kodu vahet sõitmist üheselt erasõiduks. Kui aga selle teekonna jooksul peaks juhtuma liiklusõnnetus, siis loetakse seda tööõnnetuseks.

Kuidas seda vastuolu seletada? Kas oleks põhjust see teema laiemalt üles võtta, sest eri seaduste lähenemine võiks ikka ühene olla.
Liiklusõnnetus firma autoga teel tööle või töölt koju ei ole üldjuhul tööõnnetus.Loe täpsemalt: http://epl.ee/artikkel/395333

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus