iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ellujäämine Riigihangetes

Ellujäämine Riigihangetes

Rubriik: Päevaleht

Advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partnerid partner Priit Lätt kirjutab tänase Päevalehe Ärilehes riigihangete seaduse valuprobleemist. Olukorras, kus põhiliseks aruteluteemaks on riigikogu liikme palga suurus ja muud hüvitised, on ometi meeldiv tõdeda, et tegeletakse ka äriringkondadele oluliste teemadega. Näiteks ettevõtete tulumaksusüsteemi muutmine alates 2009. aastast ja riigihangete seadusest aastase maksuvõla keelu kaotamine.Eile toimus riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu teine lugemine, kus põhiküsimuseks on seaduse muutmine nii ettevõtja- kui kokkuvõttes ka riigisõbralikumaks.

Eelnõu menetlemist on saatnud pidev meediatähelepanu.

Nõue, et pakkujal ei tohi olla maksuvõlga aasta jooksul enne pakkumuse tegemist, on kehtinud alles kolmveerand aastat. Seaduse muutmisel ei antud asjaosalistele piisavat kohanemisaega. Seadusandja oleks pidanud enne sätte jõustumist andma aega niivõrd jäiga nõudmise järgimiseks ja võinuks ette näha üleminekusätte, mille kohaselt jääksid enne 1. maid 2007 tekkinud maksuvõlad keelu alt välja.Samal ajal on hea meel märkida, et riik on huviliste nurinat kuulda võtnud.

Riigikogu menetleb eelnõu, millega on kavas muuta regulatsioon asjaosalistele soodsamaks ja paindlikumaks. Tulevikus peab hankija kõrvaldama hankemenetlusest üksnes need pakkujad või taotlejad, kelle maksukohustused ei ole nõuetekohaselt täidetud pakkumuse või hankemenetluses osalemise taotluse esitamise ajaks.Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/421902

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus