iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

ELi ettevõtlusmaks vajab kannapööret

ELi ettevõtlusmaks vajab kannapööret

Rubriik: Äripäev

15. veebruari 2006 a Äripäevas kirjutab Itaalia mõttekoja Assonime direktor Stefano Micossi, et Euroopa Komisjon on pakkunud välja ELi ühtse äriühingute maksustamise mudeli, mis on määratud läbikukkumisele. Selle asemel peaks komisjon mõtlema lihtsamale ja mõistlikumale alternatiivile.

Praegu maksustatakse ettevõtlustulusid ELis väga erinevate rahvuslike reeglite alusel, mille aluseks on eraldi arvepidamine igas riigis teenitud sissetulekute üle. Ettevõttesisesed piiriülesed tehingud võetakse arvele vastavalt sarnase tehingu turuväärtusele.Vaja on radikaalset muutust.

Tuleb loobuda arvamusest, et ettevõtete maksustamise aluseks peab olema tulu mõiste. Süsteem on keerukas, kallis ja võib tuua kaasa topeltmaksustamise. Samuti soodustab see maksudest kõrvalehoidumist, kuna riigid defineerivad ettevõtte tulusid erinevalt ja ka turuväärtuse standardi põhimõte avab palju võimalusi pettusteks, sest võrdlusaluseks olevat turuhinda tihtipeale ei eksisteeri. Rääkimata sellest, et kasumeid deklareeritakse madalamalt maksustatud piirkondades.

Nüüd paneb Euroopa Komisjon ette, et rohkem kui ühes liikmesriigis tegutsevaid ELi ettevõtteid hakataks maksustama konsolideeritud maksubaasi alusel. Teenitud tulu arvestataks välja ühe grupi konsolideeritud baasil ning jagataks siis portsjoniteks liikmesriikide vahel valemi alusel, mis peegeldab iga äriüksuse panust grupi kogutuludesse. Maksustatav tulu määrataks konsolideeritud aruannete põhjal, mida nõuab rahvusvaheline raamatupidamisstandard. Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3132/arv_kolumn_313201.html või 15.

veebruari 2006 a Äripäevast lk 18.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus