iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Elektroonilise maksuteate on tellinud ligi 23 800 inimest

Elektroonilise maksuteate on tellinud ligi 23 800 inimest

Rubriik: Päevaleht

Alates 27. jaanuarist tänaseni on e-teate tellinud 7091 maamaksukohustuslast, kokku on paberteatest loobunud 23 789. Jaanuari lõpus kutsus maksu- ja tolliamet (EMTA) nii ajakirjanduse kui e-kirjade vahendusel maa- ning kinnisvaraomanikke üles tellima e-maamaksuteadet. Maksuhaldur tänab kõiki inimesi, kes üleskutset kuulda võtsid ning aitavad sel moel säästa loodust ja raha, teatas EMTA.

Siiski moodustavad elektroonilised maamaksuteated kõigist maksuteadetest vaid 7,8%, samas enamiku maksudeklaratsioonide e-protsent on juba üle 90 ja näiteks tuludeklaratsiooni esitas eelmisel aastal elektroonselt 246 000 maamaksuteate saajat.

Elektroonse maamaksuteate saab tellida e-maksuametis valides rubriigis "Nõuded ja kohustused" menüüst "Maamaks". Rubriigi avalehel “e-maksuteate tellimine” tuleb teha märge lahtrisse “Soovin tutvuda maamaksu andmetega e-maksuametis/e-tollis ega soovi maksuteadet paberkandjal”. Oluline on sealjuures kontrollida, et e-maksuametis oleks maksumaksja korrektne e-posti aadress.Elektroonse maksuteate tellinuile saadetakse e-kirja teel info, millal maamaksuteate e-maksuametist leiab. Lisaks saadab MTA enne maksu tasumise tähtaega meeldetuletuse, kui kliendi ettemaksukontol olev summa ei ületa eesolevat kohustust.

Paberil maksuteate saajatele sellist meeldetuletust ei saadeta.Maamaks tasutakse endiselt kolmes osas ning maksu tasumise tähtajad on 15. aprill, 15. juuli ning 15. oktoober.Pikemalt loe siit: http://www.arileht.ee/majandus/458817Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus