iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Elamumaalt ei ole Eesti inimesed nõus maamaksu tasuma

Elamumaalt ei ole Eesti inimesed nõus maamaksu tasuma

Rubriik: Päevaleht

Jan Jõgis-Laats kirjutab tänases lehes sellest, et Eesti Päevaleht tellis Faktum & Arikolt uuringu, kuidas suhtuvad Eesti inimesed eluaseme juurde kuuluva maa maksustamisse maamaksuga. Uuringu tulemustest selgub, et üle kogu Eesti ei pea valdav osa inimesi seda maksu õiglaseks. Eluasememaa maksustamisele on vastu 63 protsenti kõigist inimestest, sama palju on vastaseid ka 2,5-kordse hinnatõusu pärast hambaid kiristavate tallinlaste seas.

Faktum & Ariko uuringutejuht Kalev Petti tõdes uuringu tulemusi kommenteerides, et vastuseis eluaseme juurde kuuluva maa maksustamisele on üsna sarnane peaaegu kõigis vanuse-, sissetuleku- ja haridusrühmades. “Millest see vastuseis on tulnud – kas see on loomulik või on seotud teema praeguse käsitlusega, ei oska öelda.

Aga hoiak on küll väga selge,” kirjeldas Petti.Võimalikuks põhjenduseks sellele, et maamaksu vastaste hulka Tallinnas võib võrrelda muu Eestiga, pidas Petti korteriomanike tasandavat efekti. “Ühelt poolt võinuks eeldada Tallinnas rohkem maamaksu vastaseid, kuid teisalt on see teema korteriinimestele suhteliselt abstraktsem,” spekuleeris ta.Loe täpsemalt: http://epl.ee/artikkel/425332

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus