iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

EKI soovib ligi 30 000 euro eest mõõta eesti keele mainet

EKI soovib ligi 30 000 euro eest mõõta eesti keele mainet

Rubriik: ERR

Eesti Keele Instituut (EKI) tegi haridusministeeriumile pakkumise eesti keele maine mõõdiku kontseptsiooni väljatöötamiseks. Mõõdiku maksumuseks hindab EKI 29 900 eurot.

Uuringu aluseks soovib EKI võtta riigi pikaajalise arengustrateegia "Eesti 2035" suunised eesti keele arengukavale. "Eesti keele maine mõõdik peaks olema regulaarselt jälgitav mõjumõõdik, millega mõõta arengustrateegia tegevuste mõju keelevaldkonnale," kirjutas EKI juht Arvi Tavast kirjas ministeeriumile.

Tavasti sõnul uuritakse eeluuringu sissejuhatavas osas maine ja keelehoiakute mõisteid ning esitatakse ülevaade keele maine mõõtmisest rahvusvahelises praktikas.

Töö põhiosas kirjeldatakse mainele hinnangu andmise komponendid ning nende hindamiseks vajalikud andmekoosseisud. Selgitatakse välja, kas ja millised on võimalused andmete kogumiseks juba olemasolevatest andmekogudest. Kui selgub, et olemasolevad võimalused pole eesti keele maine mõõtmiseks piisavad, töötatakse välja ja valideeritakse lahendus uue andmekoosseisu loomiseks ning andmete kogumiseks.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609137911/eki-soovib-ligi-30-000-euro-eest-moota-eesti-keele-mainet

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus