iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eestil puudub maksustrateegia?

Eestil puudub maksustrateegia?

Rubriik: Päevaleht

Mihkel Randrüüt kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et senine Eesti maksupoliitika on toetanud ettevõtete investeeringuid, välisinvesteeringute kaasamist ja ekspansiivset arengut, mis tugineb hinnaeelisele.

Strateegilised muutused looksid uusi võimalusi kohalikele ettevõtetele ning võimaldaksid tuua teadmistepõhiseid välisinvesteeringuid ja lõpuks ka rohkem maksutulu Eesti riigikassasse. Muutused peavad põhinema kolmel printsiibil. Esiteks on teadmistepõhise majanduse loomiseks vaja toetada inimressurssi ja arendustegevusse investeerimist. Uusi suuremat lisandväärtust loovaid töökohti luua ja teadmistepõhistele investeeringutele atraktiivseks muutuda võimaldaksid teadus- ja arendustegevuste madalam maksustamine, sotsiaalmaksule piirmäära seadmine, intellektuaalomandilt saadud tulu madalam maksumäär, inimressursi arendamise erimaksude kaotamine.

Teiseks peame oma tegevustele seadma fookused, nagu on teinud Iirimaa, Luksemburg ja Singapur. Võime saada tarkvaraarendajate baasiks, maksustades tarkavaraarendustelt teenitava tulu 10% tulumaksumääraga. Kolmandaks peame fookuste valikul eristuma, pakkudes teistmoodi lahendusi. Võimalusi pakub näiteks kõrgelt tasustatud finantsvahenduse töökohtade ligimeelitamine, võimaldades töötajate kasumijagamisskeemi, mis teeks Eestis kehtiva proportsionaalse tulumaksusüsteemi oluliselt atraktiivsemaks võrreldes Põhjamaades valitsevate kõrgete progressiivsete maksumääradega.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/440412

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus