iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eesti turistid nõuavad Poolalt turistimaksu tagasi

Eesti turistid nõuavad Poolalt turistimaksu tagasi

Rubriik: Päevaleht

Poola toll nõudis 60-liikmeliselt Eesti turismigrupilt piiril 6000 krooni turistimaksu. Nädalapäevad tagasi läbi Kaliningradi Poola reisinud Tartu ülikooli looduskaitseringi ligi 60-liikmeline reisiseltskond pidi Mamonovo piiripunktis Poola tolliametnikega mitu tundi vaidlema, kas Eesti kodanikud peavad Poola sisenemise eest turistimaksu maksma või mitte.

Tallinnas asuva Poola suursaatkonna nõuniku Piotr Starzynski sõnul on sellise maksu küsimine seaduslik, aga vaid nende riikide kodanikelt, kelle riik võtab ka poolakatelt riiki sisenemise eest sarnast maksu. Aastate eest hakkas Saksamaa just rohkem kui kümneliikmeliste omal käel riiki sisenevate Poola turistigruppide käest turistimaksu võtma ja ka Poola kehtestas taolise maksu. Eesti pole poolakatelt Eestisse sisenemise eest kunagi raha võtnud, kuid apsaka tõttu sattus maksustatavate riikide nimekirja.Pikemalt sellest loost: http://www.epl.ee/artikkel/358074.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus