iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti seadustik diskrimineerib välismaiseid pensioni- ja investeerimisfonde

Eesti seadustik diskrimineerib välismaiseid pensioni- ja investeerimisfonde

Rubriik: Päevaleht

Peep Kalamäe, PricewaterhouseCoopersi konsultant, kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et valitsus on esitanud Riigikogule uue seaduseelnõu (352 SE I), millega muu hulgas kavatsetakse taas muuta mitteresidendist juriidilisest isikust väikeaktsionäridele makstavate dividendide maksustamist viisil, mis pikendaks tulumaksuseaduse vastuolu Euroopa õigusega.

Nimetatud muudatusettepaneku seaduse kujul vastuvõtmine tähendaks senise diskrimineeriva investeerimiskeskkonna säilimist eelkõige välismaistele pensioni- ja investeerimisfondidele, sest sarnaste Eesti residentidest fondide portfellinvesteeringute dividendidele kinnipeetavat maksu ei rakendata. Võimalikule vastuolule Eu­roopa Ühenduse asutamislepingu kapitali vaba liikumist puudutavate sätetega on selles osas mitmete liikmesriikide tähelepanu juhtinud ka Euroopa Ko­misjon, kes lõpetas rikkumismenetluse Eesti suhtes just põhjusel, et riigikogu kaotas alates 2009. aastast kõigilt mitteresidentidele makstavatelt dividendidelt tulumaksu kinnipidamise. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/445762 Loe ka: „Euroopa Komisjon nõuab Eestilt mitteresidentidele makstavate pensionide diskrimineeriva maksustamise muutmist“ Loe ka: „Eesti maksureeglid taas Komisjoni kriitika all“Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus