iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti sai suhkrutrahvi 712 miljonit krooni

Eesti sai suhkrutrahvi 712 miljonit krooni

Rubriik: Päevaleht

Eesti peab järgmise nelja aasta jooksul maksma nn suhkrutrahvi 712 miljonit krooni ehk 45 686 268 eurot, kirjutab Eesti Päevaleht.

Euroopa Komisjon määras 13.09.2006 kindlaks lõplikud nõuded viiele liikmesriigile, kes ei suutnud ära hoida ülemääraste suhkruvarude kogumist enne Euroopa Liiduga (EL) ühinemist 2004. aasta mais. Kokku peavad Eesti, Küpros, Läti, Slovakkia ja Malta järgmise nelja aasta jooksul maksma ligikaudu 57 miljonit eurot. Nagu on tavaks enne iga laienemist, kohustati uusi liikmesriike tagama, et ei toimuks põllumajandustoodete spekulatiivsete varude kogumist, mis häiriks kogu EL-i turu tasakaalu.

Kõnealuses viies liikmesriigis olid ülemäärased suhkrukogused. Möödunud aastal andis komisjon neile lisaaja EL-i turult ülemääraste suhkrukoguste kõrvaldamiseks. “Ülemääraste varude kogumise takistamiseks võetavad meetmed on EL-i iga laienemise tavapärane osa,” ütles põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Mariann Fischer Boel. “Meie kohus on tagada nende eeskirjade täitmine, et vältida kogu ühenduse majandusettevõtjate kahjustamist spekulatiivsete varude kogumisega.

Kuid ma olen teadlik, et asja- omastes liikmesriikides tuntakse muret, ja olen teinud kõik, et lahendus oleks õiglane.” Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/362539

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus